Dark Light
Microinwerter HOYMILES MI-1500

Mikroinwertery HOYMILES Dodaj komentarz do

Microinwerter HOYMILES MI-1500

Wraz z  firmą TECH-SYSTEM24 mamy przyjemność zaprezentować Państwu mikroinwertery HOYMILES

Hoymiles jest jednym z największych światowych producentów mikroinwertrów fotowoltaicznych. Dostarcza urządzenia zarówno dla przydomowych instalacji fotowoltaicznych jak i dla dużych systemów komercyjnych.
Systemy fotowoltaiczne wykorzystujące mikroinwertery to instalacje, w których moduły pracują równolegle,  nie szeregowo jak to ma miejsce przy falownikach centralnych. W systemach równoległych wielkość produkcji to jej suma z wszystkich modułów, natomiast w systemach szeregowych to iloczyn najsłabszego modułu i ich liczby.
Słabsza praca panelu może być spowodowana zacienieniem komina lub innych elementów wyposażenia dachu, które wraz z wędrówką słońca  mogą przysłonić moduł fotowoltaiczny, lub po prostu zabrudzeniem (liście, inne naturalne zanieczyszczenia).
Może to wynikać również z naturalnego spadku wydajności po wielu latach użytkowania, który nie odbywa się
w tym samym tempie dla wszystkich modułów. W naszych instalacjach dzięki mikroinwerterom
każdy moduł pracuje z dostępną maksymalną mocą, zawsze. Dlatego suma ich produkcji zawsze
będzie większa. To pierwsza zasadnicza korzyść przynoszona przez mikroinwertery
Microinwerter HOYMILES MI-1500
Skoro każdy moduł pracuje autonomicznie, to każdy z nich jest też oddzielnie monitorowany standardowo.
Aplikacja pokaże parametry pracy każdego z nich, co umożliwi szybkie reagowanie
na wszelkie anomalie w jego działaniu. To kolejna korzyść tego rozwiązania
Mikroinwertery to małe, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne urządzania, które standardowo mocowane są na zewnątrz budynku, pod modułami. Oszczędzamy miejsce w budynku, ułatwiamy chłodzenie urządzenia, oddalamy je od mieszkańców, unikając narażenia na hałas.
A ponadto każde urządzenie objęte jest standardowo 12 letnią gwarancją i możliwością jej wydłużenia do 25 lat.
Mamy możliwość powiększania instalacji, bez wymiany jakiegokolwiek urządzenia, na przykład
centralnego falownika. W dowolnej chwili dokładamy do instalacji kolejne moduły i mikroinwertery,
zwiększając jej moc. Możemy inwestować etapami, zgodnie z potrzebami.
Lecz to nie wszystkie korzyści płynące z budowy instalacji opartych na mikroinwerterach HOYMILES. Standardowo tradycyjne inwertery posiadają od jednego do dwóch ( rzadziej trzech) tak zwanych trackerów MPP ( Co to takiego Tracker MPP opisze w innym artykule) Jednak w instalacji opartej na mikroinwerterach HOYMILES posiadamy tyle trackerów MPP ile posiada nasza instalacja mikroinwerterów. Jest to korzyść która deklasuje praktycznie wszystkie tradycyjne instalacje, zwłaszcza gdy jesteśmy posiadaczami dachu o niestandardowym kształcie ( Np. Dach kopertowy z tzw jaskółkami ). Opisując instalacje opartą na mikroinwerterach nie sposób pominąć jeden z charakterystycznych cech wspomnianych już wcześniej. W odróżnieniu od tradycyjnych instalacji w których z dachu schodzi do naszego domu zasilanie DC (prąd stały) o wartościach nawet do 1000V w instalacjach opartych o mikroinwertery HOYMILES do naszego domu dostarczamy już AC (Prąd zmienny) o wartości 230/400V który dodatkowo zabezpieczony jest całym zestawem aparatury  chroniących nas poprzez samoczynne wyłączenie zasilania.

Dodaj komentarz

SHOPPING CART

close
SilesiaPV